Yüzde 100 başarı, hepsini yok etti

Türkiye'nin ilk yerli ve milli hava savunma sistemi Hisar-A'nın , yapılan nihai sistem testlerinde hedefi başarıyla imha ettiği ve seri üretim aşamasına gelindiği bildirildi.

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir , sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda , Türkiye nin hava savunma ihtiyaçlarını yerli ve milli imkanlarla karşılamak üzere başlatılan Hisar projeleri kapsamında geliştirilen Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Hisar-A da seri üretime geçileceğini duyurdu.

 

 

YÜZDE  100  BAŞARIYLA İMHA ETTİ

Demir , paylaşımında , "SSB yönetiminde ASELSAN ve ROKETSAN tarafından milli ve yerli olarak geliştirilen Hisar-A Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi , yapılan nihai sistem testlerinde hedefi yüzde  100  başarıyla imha etti. Seri üretime geçiliyor." ifadelerini kullandı.

 

 

Askeri üs , liman , tesis ve birliklerin hava tehditlerinden korunması amacıyla sabit ve döner kanatlı uçaklara , seyir füzelerine , havadan karaya atılan füzelere ve insansız hava araçlarına karşı Milli Alçak/Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Hisar projesi yürütülüyor.

Hisar füzelerinin yüksek infilaklı ve parçacık etkili harp başlığı , farklı türlerdeki hava hedeflerine karşı etkili olabilmesini sağlayacak şekilde , çarpma ve yaklaşma tapasına sahip bulunuyor.

Hisar-A ise hareket halindeki birliklerin hava savunmasını sağlamak amacıyla hava tehditlerinin alçak irtifada etkisiz hale ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =