Mehmetçik ve vatan için sınırda 50 kurban kesildi

Şanlıurfa’nın Suriye sınırındaki Akçakale ilçesinde , Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için 50  kurban  kesildi. Yetiş-Tim Derneği Bursa Şube Başkanı Şerife Sağlam , "Hayvanlarımız

haber7
0

PKK/YPG terör örgütüne yönelik Barış Pınarı Harekatı’nın düzenlendiği Suriye’nin Tel Abyad kentinin karşısındaki Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde , operasyona katılan Mehmetçikler için 50  kurban  kesildi.

Bursa’dan gelen Yetiş-Tim Derneği , 50 koyun kestirdi. Bursa’daki bir iş adamı tarafından alındığı öğrenilen koyunların kesimini ise Akçakale ilçesindeki Ehli Yetim Derneği üstlendi.  kurban  kesimine katılan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya , iş adamı ile her iki yardım kuruluşuna teşekkür etti.

Yetiş-Tim Derneği Bursa Şube Başkanı Şerife Sağlam , şu şekilde açıklamada bulundu:

“Bursa’daki bir iş adamı bize , gidin Şanlıurfa Akçakale’ye Mehmetçiğimiz için , bu vatanın selameti için 50 tane  kurban  kesin dedi. Biz de çıktık geldik buraya. Bu işi burada nasıl yapacağız diye düşünürken Ahmet Doğan kardeşimiz bize burada yardımcı oldu. Hayvanlarımızı aldık. Allah’ın izniyle bugün de burada Allah için , Mehmetçiğimizin selameti için , vatanımızın selameti için hayvanları  kurban  edeceğiz.”

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =