Sinema yazarlığı atölyesi başlıyor

Aşağı Yukarı Sanat tarafından  Sinema   yazarlığı  alanında yeni yeteneklere katkı sağlamak amacıyla açılan  Sinema   yazarlığı   atölyesi  için başvurular başladı.  Sinema  yazarı Suat Köçer’in eğitmen olarak

haber7
0

Kültürel alanlarda eğitimler içeren çalışmalarına hız veren Aşağı Yukarı Sanat , atölyelerine bir yenisini daha ekliyor.  Sinema   yazarlığı  ve film eleştirmenliği alanında yeni yeteneklere katkı sağlamak amacıyla açılacak  Sinema   yazarlığı  Atölyesi ,  Sinema  yazarı Suat Köçer’in katılımıyla 15 Ekim’de eğitimlere başlayacak.

 

 

Hem Teorik Hem Pratik Eğitim

Sinema  yazarlığı  Atölyesi , film eleştirmenliği ve film okumalarının yanı sıra , sinemanın yazınsal serüveni ve bu bağlamda  Sinema  tarihi ile  Sinema  düşüncesinin arka planına dair özet eğitimler içeriyor. Atölyede ayrıca bazı yönetmen ve oyuncular da konuk olarak ağırlanacak. Öte yandan teorik derslerin yanı sıra ,  Sinema   yazarlığı  ve film eleştirmenliği özelinde pratik alıştırma ve çalışmalara yer verilecek.

 

 

Haftada İki Gün

Kısa dönem pratik bir eğitimin esas alındığı atölye bu alana ilgi duyan her yaştan sinemaseverin başvurularını bekliyor. 15 Ekim’de eğitime başlayacak olan atölye için sınırlı sayıda kontenjan tanınıyor. Toplam 2 ay devam edecek olan atölyede her hafta Salı ve Cuma günleri 18.00-20.00 saatleri arasında eğitim verilecek. Her yaştan katılımcılara açık olan atölye için son başvuru tarihi 13 Ekim.

Başvuru için: E-mail: asagiyukarisanat@gmail.com ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =