Rusya rahatsız oldu: Bir numaralı hedefin kim olduğu açık!

 Rusya  Devlet Başkanı Vladimir  Putin  , ABD'nin  Japonya  ve Güney Kore'ye yeni füze yerleştirme planına ilişkin , "(Füzelerin menzili) Rus topraklarına ulaşacak. Bu yüzden bütün bunlar uluslararası güve

haber7
0

Putin , Türkmenistan ın başkenti Aşkabat ta düzenlenen "Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Devlet Başkanları Zirvesi"nde konuştu.

Pentagon un , Asya ya  füze  yerleştirme hazırlığı içerisinde olduğunu açıkladığını anımsatan  Putin  ,  ABD  nin  Japonya  ve  Güney Kore  ile görüşmeleri sürdürdüğünü belirtti.

Putin , "Bu durumda bir  numaralı   hedefin   kim   olduğu  açık. Bu bizi memnun etmiyor , çünkü bu bizi ilgilendiriyor. Füzelerin tam olarak nerede kurulacağına bakmalıyız. Fakat bu (füzelerin menzili) Rus topraklarına ulaşacak. Bu yüzden bütün bunlar uluslararası güvenlik alanında durumu düzeltmiyor daha da kötüleştiriyor." ifadesini kullandı.

ABD nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması ndan ayrılmasının uluslararası güvenliği daha kötü hale getirdiğini vurgulayan  Putin  ,  Washington  ın bu husustaki bahanesinin aslında "Asya politikaları" olduğuna dikkati çekti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =