İki devden tarihi anlaşma: Şehir uçağı geliyor

Alman otomobil üreticisi  Porsche  ve ABD'li uçak üreticisi Boeing , şehirlerde hava hareketliliği için uçak geliştirme projelerinde iş birliğine yönelik  anlaşma  imzaladı. Dikkat çeken iş birliği kapsa

haber7
0

Porsche’den yapılan yazılı açıklamaya göre ,  Porsche  ve Boeing şehirlerdeki hava hareketliliği konusunda ortak çalışma yapmak ve şehir trafiğinin hava sahasına yayılımı konusunda beraber çalışmak için  anlaşma  imzaladı.

 

DİKEY KALKIŞ VE İNİŞ YAPABİLECEK

Anlaşmaya göre şirketler , hava trafiğinin çeşitli yönlerini ele almak için uluslararası bir ekip oluşturacak. Açıklamada , Boeing ,  Porsche  ve Boeing in bir yan kuruluşu olan Aurora Flight Sciences’ın , elektrikli dikey kalkış ve iniş kabiliyetine sahip bir hava aracı için konsept geliştirdiklerine işaret edilerek , mühendislerin yakında hava aracının prototipini test edeceklerine yer verildi.

DAHA HIZLI VE DÜŞÜK MALİYETLİ OLACAK

Ayrıca açıklamada , söz konusu şehir hava hareketliliği pazarının 2025’ten sonra önemli ölçüde artacağına vurgu yapılarak , trafiğin geleneksel karasal ulaşım araçlarıyla yapılan yolculuktan daha verimli , daha hızlı ve daha düşük maliyetle olacağını gösterdiği belirtildi.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =