Instagram'da siyah mod (dark) nasıl yapılır?

 Instagram  geçtiğimiz günlerde karanlık  mod  özelliğini kullanıma açtı.  Android  ve İOS telefonlarda güncelleme ile beraber gelen karanlık  mod  özelliği , belli ayarlar yapıldıktan sonra kullanılmaya başlanıyor.

haber7
0

Instagram ın gece modu özelliğini kullanabilmek için işletim sistemi sürümünüz  iOS  13 veya  Android  10 ile güncel olması gerekiyor. Bu özellik , direk olarak  Instagram  içerisine gelmeyip , işletim sistemi üzerinden ayarlanabilmektedir.

 

 

Dark mode özelliğinin hayatımıza girmesiyle birlikte ,  Instagram  için Karanlık Modu açmak isteyen kullanıcıların kafalarında soru işaretleri oluşmaya başladı. "Instagram  siyah   mod   nasıl  yapılır?" sorusunun cevabını merak edenler için detayları haberimizde derledik. İşte , iOS veya Android cihazlar için adım adım dark mode theme (karanlık mod) kullanım aşamaları.

İOS 13 TE İNSTAGRAM KARANLIK  mod  NASIL YAPILIR?

 

 

Sadece İOS 13 te geçerli olan İnstagram karanlık modu , daha koyu bir görünüm için ekranınızdaki renkleri ayarlar.  Instagram  için Karanlık Modu açmak için ,  iOS  veya  Android  cihaz ayarlarınıza gidin.

Aklınızda bulundurun: Cihazınızın işletim sistemini ,  Instagram  uygulamanızın yanı sıra  iOS  13 veya  Android  10 ile güncellemeniz gerekir. Cihazınızın ayarlarında Karanlık Modu açarak , Sadece  Instagram  da değil , çeşitli uygulamalarda Karanlık Modu etkin görebilirsiniz.

İOS 13 cihazınızda karanlık modu açmak için;

Ayarlar > Ekran ve Parlaklık a gidin.

Koyu  mod  u açmak için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =