Barış Pınarı Harekatına karşı çıktılar! Siz kimin odasısınız?

Tüm Türkiye ,  Barış   Pınarı   Harekatına  destek açıklamaları yaparken üçü sendika , 2'si meslek örgütü olmak üzere 5 sivil toplum örgütü , harekata  karşı  çıktı. DİSK) ,

haber7
0

DİSK ,  KESK  ,  TMMOB  ve  TTB  ve Eğitim-İş olmak üzereBarış  Pınarı  Harekatı nın Türkiye nin mevcut sorunlarını daha da derinleştireceği ve DEAŞ ın binlerce üyesinin gardiyanlığı gibi ciddi bir tehlike ile  karşı  karşıya kalınacağı gibi saçma ifadelerle ortak basın açıklaması yayınladılar.

 

 

Açıklamada , Türkiye nin Suriye de yaptığı önceki operasyonlara atıfta bulunularak , savaş karşıtı kitlelerin hainlikle suçlandığı belirtildi.

"Bu toprakların ihtiyacı adalet , demokrasi ve barıştır" başlığıyla yayınlanan skandal bildiride açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

 

KÜSTAH SÖZLER: "ASKERİ MACERA..."

"Böylesi bir askeri maceranın hiçbir sorunu çözmeyeceğini , aksine ülkemizin temel sorunlarını derinleştireceğini görenler için , göz göre göre susma zamanı değildir. 

Ortadoğu’daki savaş politikalarının besleyip , büyüttüğü , Türkiye’de yüzlerce insanımızı aramızdan alan katliamları gerçekleştiren DEAŞ ın dünyanın dört bir yanından gelen ve yurttaşı oldukları hiçbir ülkenin geri almak istemediği binlerce üyesinin gardiyanlığı gibi ciddi bir tehlikeyle  karşı  karşıyayız.

Emperyalist güçlerin kapışma alanı haline gelen bir bataklıkta , emperyalist güçlerle girilen pazarlıklarda izin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =