Yazarlar Birliği'nden 'Barış Pınarı Harekatı'na destek mesajı

Türkiye  Yazarlar   Birliği  Başkanı Mahmut Bıyıklı'dan  Barış   Pınarı  Harekatı'na  destek   mesajı  geldi. Bıyıklı mesajında " Hangi görüşten olursa olsun amasız , fakatsız Mehmetçiğe  destek  verenlerin safı ,

haber7
0

Türkiye nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek , bölgeye  Barış  ve huzur getirmek amacıyla  TSK  ve Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan  Barış   Pınarı   Harekatı  üçüncü gününde devam ediyor.

Türkiye  Yazarlar   Birliği  Başkanı  Mahmut Bıyıklı  yaptığı açıklama ile ordumuzun ve yurdumuzun safındayız  mesajı  verdi.

Bıyıklı açıklamasında "Türkiye’nin başlatmış olduğu  Barış   Pınarı  Harekâtı , bölgedeki terör unsurlarının kirli planlarına karşı verilmiş tarihî bir cevaptır. Küresel güçlerin besleyip büyüttüğü taşeron yapıların güvenliğimize yönelik oluşturdukları tehdit ortadır. Türkiye büyük devlet olmanın gereğini yaparak harekâtı başlatmak durumunda kalmıştır" ifadelerini kullandı.

Bıyıklı yaptığı yazılı açıklamada şöyle devam etti:

"Türkiye içinde bulunduğu coğrafyanın  Barış  adasıdır. Meseleyi etnik bir müdahale olarak göstermek isteyenler ya gaflet ve delalet içindedir. Türkiye dün olduğu gibi bugün de sınırlarımızın dışında kalan halkların da umududur. Tarih boyunca din , dil , ırk ayırmadan herkese şefkatini göstermiştir.  Türkmendağı’ndaki Türkmen’e de Halep’te zorda kalan Arap’a da , Halepçe’de mağdur olan Kürt’e de sahip çıkmış , sadece kapılarını açmakla kalmayıp ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =