Ruslar Graham'ı fena işletti! Hulusi Akar...

Rus telefon şakacılarının , ABD'nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham'ı Milli Savunma Bakanı  Hulusi   Akar  diye arayarak işlettikleri ortaya çıktı.

haber7
0

Türkiye nin YPG/PKK ya yönelik Suriye nin kuzey doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı na en ağır tepkileri veren ve Türkiye ye ağır yaptırımlar getirilmesi için yasa tasarısı sunan  Graham  ın , ağustos ayında iki Rus telefon şakacısı ile Bakan  Akar  ile konuştuğunu sanarak telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı. 

Amerikan Politico dergisinin paylaştığı ses kaydında göre , Rus telefon şakacıları Alexey Stoyalrov ve Vladimir Kuznetsov , Garaham ın ofisini Bakan  Akar  ın ismini kullanarak aradılar. 

"MÜMKÜNSE KAZAN-KAZAN YAPMAK İSTİYORUM"

13 ve 16 dakikalık iki ses kaydında  Graham  ,  Akar  zannettiği şakacıya , "Mümkünse bu görüşmeyi kazan-kazan yapmak istiyorum." diyor. 

Bir önceki gün ABD Savunma Bakanı Esper ile görüştüğünü ifade eden şakacı , iki ülke arasında ortak bir nokta bulmak gerektiğini ve ABD Başkanı Donald Trump ın , kendisini müzakereci olarak belirlediğini ifade ediyor. 

Graham ise Trump ın Türkiye ye yaptırım uygulamak istemediğini , bilakis Ankara ile serbest ticaret anlaşması yapmak istediğini belirtiyor. 

Senatör  Graham  , ayrıca cumhuriyetçileri ikna ettiklerini ve Türkiye nin S-400 leri uzak bir köşeye yerleştirmesiyle iki ülke arasındaki serbest ticaret görüşmelerine başlamayı umduklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =