Son dakika haberi: ABD Başkanı Donald  Trump  , Suriye’nin kuzeyindeki harekata ilişkin , 'Bu sonu olmayan savaşı bitirmeye çalışıyorum. İki taraf da konuşuyor. Bazıları bölgeye on binlerce asker göndermemizi ve yeni bi

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu yla birlikte Suriye nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı  Barış Pınarı Harekatı  na ilişkin Twitter dan açıklamalarda bulundu.

"BAZILARI ASKER GÖNDERMEMİZİ VE YENİ BİR SAVAŞ BAŞLATMAMIZI İSTİYOR"

Trump , “Türkiye , Kürtlere uzun süredir saldırmayı planlıyordu. Onlar daima savaşıyorlardı. Saldırı bölgesi yakınındaki herhangi bir yerde askerimiz veya ordumuz yok. Bu sonu olmayan savaşı bitirmeye çalışıyorum. İki taraf da konuşuyor. Bazıları bölgeye on binlerce asker göndermemizi ve yeni bir savaş başlatmamızı istiyor” dedi.

 

 

Türkiye nin bir NATO üyesi olduğunu kaydeden  Trump  , “Başkaları dışarıda kalmamızı Kürtlerin kendi savaşına izin vermemizi (maddi yardımımıza rağmen) söylüyor. Yakından takip ediyorum” ifadelerini kullandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =