Sınıra yeni askeri sevkiyat

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Rasulayn bölgesinden çatışma sesleri duyulurken yer yer de duman yükseldiği görüldü. Sınır hattında görev yapmak üzere Ceylanpınar'a  askeri   sevkiyat  devam etti.

haber7
0

Türkiye nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek , bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında obüs atışlarıyla vurulan Rasulayn dan dumanlar yükseliyor. 

 

 

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) , Suriye Milli Ordusu ile Suriye nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı yürütülen harekat kapsamında Rasulayn ve çevresinde bulunan terör mevzileri , gece saatlerinde de ateş altına alınmaya devam edildi.

Rasulayn daki terör hedefleri aralıklarla obüs atışlarıyla vurulurken , bölgeden dumanların yükseldiği gözlendi.

 

 

Bu arada , kentteki çatışma sesleri  Ceylanpınar  dan duyuluyor.

Öte yandan sınır hattında görev yapmak üzere gönderilen tanklardan oluşan  askeri   sevkiyat  da devam etti. 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise Rasulayn bölgesinde YPG/PKK lı teröristler tarafından  Ceylanpınar  ilçesindeki sivillere yönelik gerçekleştirilen havanlı saldırılarda yaralanan vatandaşları ziyaret etti.

Yaralılara geçmiş olsun dileklerini ileten Erin , yakınlarıyla da sohbet etti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =