Fransa fena saçmaladı: Türkiye bu riski göze alıyor!

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı'na ilginç şekilde herkesten daha fazla tepki gösteren  Fransa  , bu tutumunu 'saçmalık' boyutunun ötesine ge&c

haber7
0

Batı nın kendi eliyle oluşturup Ortadoğu ya bir hançer gibi sapladığı terör örgütü  DEAŞ  la ilgili  Türkiye  yi suçlayıcı açıklamaları sürüyor.

DEAŞ la göğüs göğüse çarpışıp binlerce teröristi etkisiz hale getiren tek ülkenin  Türkiye  olmasına rağmen , özellikle ABD ve  Fransa  ,  Türkiye  ye yönelik suçlamalarını ,  Barış Pınarı Harekatı  nın başlamasıyla birlikte daha da artırdı. Öyle ki  Fransa  dan gelen açıklamalar saçmalık boyutunu da aştı.

MACRON DAN "TÜRKİYE OPERASYONU MÜMKÜN OLDUĞU KADAR KISA SÜREDE BİTİRSİN" ÇAĞRISI

Fransa nın Lyon kentinde açıklamalarda bulunan  Fransa  Cumhurbaşkanı Emmanuel  MACRON  ,  Türkiye  nin  Suriye  ye düzenlediği operasyonu mümkün olduğu kadar kısa sürede bitirmesi çağrısında bulundu.

İYİCE SAÇMALADI: TÜRKİYE BU RİSKİ GÖZE ALDI

Operasyonun  DEAŞ  halifeliğinin yeniden inşa edilmesine destek olabileceğini iddia eden Macron ,  Türkiye  nin bu  riski  göze aldığını söyledi.

YPG LİLERLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞÜP "DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ" DEMİŞTİ

Dün , YPG nin isim değiştirmiş hali DSG sözcüsü ile yüz yüze görüşen  Fransa  Cumhurbaşkanı , DSG ile dayanışma ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =