İngiltere'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Karen Pierce , Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin , Türkiye'nin uluslararası insani hukuka saygı gösterilmesi konusunda  güvence  verdiğini söyledi.

haber7
0

BM Güvenlik Konseyi , Suriye nin kuzeydoğusundaki gelişmeleri ve Türkiye nin Barış Pınarı Harekatı nı görüşmek üzere kapalı oturumda toplandı. 

 

 

Toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Pierce ,  İngiltere  Dışişleri Bakanı Dominic Raab ın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşüp , operasyona ilişkin "ciddi endişelerini" aktardığını söyledi. 

Pierce , itidal çağrısında bulunduklarını ve insani durumun kötüye gitme riski olduğunu belirterek , operasyonun DEAŞ ile mücadeleyi etkileyebileceğini ifade etti. 

 

"TÜRKİYE GÜVENCE VERDİ"

Ulusları insani hukuka saygı gösterilmesi gerektiğini ve Türk yetkililerle iletişimde bulunduklarını kaydeden Pierce , "Türkiye , bu konuda güvence verdi." dedi. 

Pierce , Türkiye nin ve Türk halkının Suriyeli mültecilere karşı "olağanüstü bir cömertlik" gösterdiğine işaret ederek , Türkiye nin NATO da da önemli bir ortak olduğunun altını çizdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =