İki dev şirket arasında tarihi anlaşma!

Alman otomobil üreticisi  Porsche  ve ABD'li uçak üreticisi  Boeing  , şehirlerde hava hareketliliği için uçak geliştirme projelerinde iş birliğine yönelik  anlaşma  imzaladı.

haber7
0

Porsche’den yapılan yazılı açıklamaya göre ,  Porsche  ve  Boeing  şehirlerdeki hava hareketliliği konusunda ortak çalışma yapmak ve şehir trafiğinin hava sahasına yayılımı konusunda beraber çalışmak için  anlaşma  imzaladı.

YAKINDA PROTOTİPİ TEST EDİLECEK

Anlaşmaya göre şirketler , hava trafiğinin çeşitli yönlerini ele almak için uluslararası bir ekip oluşturacak. Açıklamada ,  Boeing  ,  Porsche  ve  Boeing  in bir yan kuruluşu olan Aurora Flight Sciences’ın , elektrikli dikey kalkış ve iniş kabiliyetine sahip bir hava aracı için konsept geliştirdiklerine işaret edilerek , mühendislerin yakında hava aracının prototipini test edeceklerine yer verildi.   Ayrıca açıklamada , Porsche’nin yaptığı araştırmaya göre , söz konusu şehir hava hareketliliği pazarının 2025’ten sonra önemli ölçüde artacağına vurgu yapılarak , trafiğin geleneksel karasal ulaşım araçlarıyla yapılan yolculuktan daha verimli , daha hızlı ve daha düşük maliyetle olacağını gösterdiği belirtildi.   Açıklamada görüşlerine yer verilen  Porsche  AG Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Detvel Von Platen ,  Porsche  nin lider spor otomobil üreticisi olarak hareketlilik konusunda kapsamı genişletmeyi hedeflediğini belirterek "Uzun vadede bu ulaşımın üçüncü boyutuna geçmek anlamına gelebilir.   İki lider ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =