Rusya'dan açıklama: Türkiye'nin kaygılarını anlıyoruz

 Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yardımcısı Yuri Uşakov , Türkiye’nin güvenliği ile ilgili  kaygılarını  anlayışla karşıladıklarını söyledi.

haber7
0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yardımcısı Yuri Uşakov , Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’nin güvenliği ile ilgili  kaygılarını  anlayışla karşıladıklarını belirten Uşakov , siyasi durumun göze alınarak operasyonların sürmesi gerektiğini aktardı. Suriye Anayasa Komisyonu oluşturulması gibi anlaşmaların zarar görmemesi gerektiğini belirten Uşakov , “Tüm etnik grupların durumları gözönüne alınarak operasyonlarda tedbirli olunması gerekir” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadele ve Suriye’de barışı sağlamak için ortak çabalarla oluşturulan uluslararası anlaşmaların kilit unsurlar olduğunu ifade eden Uşakov , “Her şeyden önce Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliği gözönüne alınmalı” dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =