'Ebu Hanzala' hakim karşısına çıktı

'Ebu Hanzala' olarak bilinen Halis Bayancuk , 'Silahlı terör örgütü kurma veya yönetmek' iddiasıyla yargılandığı  dava  kapsamında  hakim   karşısına  çıktı.

haber7
0

Mahkeme heyeti , Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi ile bu mahkemenin dosyası arasında birleştirme uyuşmazlığı çıktığından , bu uyuşmazlığın çözümü için dosyanın Yargıtay 5. Ceza Dairesi ne gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. 

BAYANCUK: DOSYALAR BİRLEŞTİRİLSİN Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi nde görülen davaya tutuklu sanık Halis Bayancuk ile avukatları katıldı.  Mahkeme  başkanı , Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde "Silahlı  terör  örgütü kurma veya yönetme" suçundan görülen  dava  dosyası ile Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi nde görülen  "Silahlı  terör  örgütü kurma veya yönetme"  dava  dosyası arasında irtibat bulunduğu gerekçesiyle birleştirme kararı verildiğini hatırlattı. Söz verilen Halis Bayancuk dosyalarının birleştirilmesini talep ettiklerini belirterek , "Uzun süredir hakkımda davalar olmasına rağmen ben adresimi hiç değiştirmedim. Dosyalar birleştirilirse daha ayrıntılı savunma yapacağım" dedi. Söz alan avukatlar da dosyaların birleştirilmesini talep ederek müvekkillerinin tahliyesini istedi. 

DOSYA YARGITAY A GÖNDERİLDİ Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi ile Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi arasında "birleştirme uyuşmazlığı" çıktığını belirten  Mahkeme  heyeti , birleştirme uyuşmazlığının çözümü için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =