Uçak taksi için düğmeye basıldı

2010 yılından beri Volvo'ya da sahip olan Çinli endüstri devi Geely Holding , Almanya’da faaliyet gösteren otonom uçan  taksi  girişimi Volocopter'a yatırım yaptı. Geely'nin yaptığı yatırımın 55 milyon

haber7
0

Volocopter’ın geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı kent içi ticari yolcu taşımacılığına yönelik VoloCity’e yatırım yapan Geely’nin , sonraki aşamalarda da yatırımını devam ettirmesi bekleniyor.  Volocopter  daha önce Intel ve Daimler’den de yatırım almıştı. Aldığı bu yatırımın tamamını Ar-Ge’ye harcayacaklarını açıklamıştı. Geely’den VoloCity için alınan yatırımla ticari  taksi  hizmeti sadece Avrupa’yla sınırlı kalmayıp Çin pazarında da faaliyet gösterecek.Jetgillerden beri uçan araba hayalinin Volocopter ile gerçek olması ve bunun ticari  taksi  olarak kullanılabilmesi tüm dengeleri değiştirecek.  Volocopter  elektrikle çalışıyor ve iki kişi taşıyabiliyor. Ayrıca dikey iniş ve kalkış da yapabiliyor.

 

 

Volocopter’ın ticari  taksi  olarak kullanılacağının açıklanmasının ardından merak edilen ücretlendirme konusu ise henüz net değil. Şu an bir helikopter uçuşuyla aynı değerde olacağı düşünülse de ilerleyen zamanda bu fiyatların düşmesi bekleniyor. Uçan  taksi  konusunda  Volocopter  yalnız değil. Lilium , Kitty Hawk , eHang ve Uber gibi firmalar da uçan taksiler üzerinde çalışmalar yapıyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =