Dünyanın en uzun çift katlı köprüsü trafiğe açıldı

Çin’in Hubei eyaletinin başkenti Wuhan’da bulunan  Dünyanın  en  uzun   çift   katlı  asma  köprüsü   trafiğe  açıldı.

haber7
0

Dünyanın en  uzun  açıklığa sahip çift  katlı  asma köprüsü , Çin’in Hubei eyaletinin başkenti Wuhan’da 8 Ekim Salı günü  trafiğe  açıldı. Yangtze Nehri üzerindeki 1.700 metre açıklığa sahip ilk çift  katlı  karayolu köprüsü toplam 4 ,13 kilometre uzunluğunda.

 

 

Yangtze Nehri üzerindeki 10’uncu köprünün üst katı saatte 80 kilometre hız tasarımlı altı şeride sahipken , yine altı şeridi bulunan alt kat saatte 60 kilometre hız tasarımlı.

Üst katta ayrıca yayaların gezebilmesi için iki kaldırım bulunuyor; alt katta ise iki yaya kaldırımının yanı sıra iki de bisiklet yolu var. Yapının şef tasarımcısı Xu Gongyi , Yangsigang Yangtze Nehir Köprüsü’nün dünyanın en  uzun  iki  katlı  asma köprüsü olduğunu belirtti.

 

 

Öte yandan Wuhan Urban Construction Investment and Development Group Co. , Ltd. yeni köprünün trafik tıkanmalarının önüne geçilmesine yardımcı olacağını ve daha dengeli bir kent gelişimini destekleyeceğini söyledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ÇİN ULUSLARARASI RADYOSU

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =