Merih Demiral'dan Marchisio'ya tokat gibi cevap!

Barış Pınarı Harekatı'nı eleştiren Juventus'un eski futbolcusu Marchisio'ya milli oyuncumuz  Merih  Demiral'dan  cevap  geldi.

haber7
0

Yaklaşık 1 hafta önce yeşil sahalara veda eden  Juventus  un eski futbolcusu  Marchisio  , Türkiye nin Suriye nin kuzeyindeki terör örgütlerini yok etmeye yönelik başlatmış olduğu  Barış Pınarı Harekatı  ile ilgili bir paylaşım yapmıştı.

 

 

"TÜM DÜNYA İÇİN BÜYÜK BİR UTANÇ"

Marchisio , "Anne Frank 1942 yılında tuttuğu günlüğünde  Dünyanın gitgide ıssız bir yere dönüştüğünü görüyorum; bir gün bizi de yok edecek olan fırtınanın yaklaştığını duyabiliyorum. Milyonların çektiği acıyı hissediyorum.’ demiş. Bugün , bundan tam 77 yıl sonra Türkiye , Suriye’deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu , tüm dünya toplumları için büyük bir utanç. Oradaki her kurbandan kendimizi sorumlu hissetmeliyiz" diyerek Türkiye yi suçlayan bir metinle operasyona tepki göstermişti.

 

 

"YURTTA SULH , CİHANDA SULH"

Marchisio ya  cevap  veren milli futbolcumuz , Atatürk ün "Yurtta sulh , cihanda sulh" sözüyle harekatın sebeplerini İngilizce bir metinle anlattı.

Merih yaptığı paylaşımda , "Türkiye ile Suriye sınırında terörist koridor oluşumu var. PKK/YPG kadınlar , çocuklar ve bebekler dahil 40 bin kişinin ölümünden sorumludur. Türkiye nin misyonu , güney sınırımızda terör ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =