ABD, Türkiye'yi görev emrinden çıkarmıştı! Ağar: Türkiye gider vurur

Güvenlik uzmanı Abdullah  Ağar  , Çin devlet televizyonuna verdiği röportajda , Pentagon'un Türkiye'yi Suriye'de Hava  görev  Emri'nden çıkarmasını değerlendirdi.  Ağar  , Türkiye'nin kendi ha

haber7
0

Türkiye dün itibariyle Barış Pınarı Harekatı na başladı. Bölgeden terörü söküp atacak olan operasyonla , çok sayıda Suriyelinin ülkesine döndürülmesi ve bölgeye barışın huzurun getirilmesi hedefleniyor.

 

 

Operasyonun insani boyutu bu şekildeyken bir de askeri kısmı var. Bilindiği üzere  ABD  Savunma Bakanlığı (Pentagon) , Türkiye nin Birleşik Hava Operasyonları Merkezi tarafından  Suriye  de Hava Görev Emri nden çıkarıldığını , Türkiye ye keşif ve gözlem bilgilerinin verilmesinin durdurulduğunu açıklamıştı.

ABDULLAH AĞAR: TÜRKİYE SIKINTI YAŞAMAZ

 

 

Konuyla alakalı Çin devlet televizyonuna konuşan güvenlik uzmanı Abdullah  Ağar  , Türkiye nin hava görev  emrinden  çıkarılmasının biraz sıkıntı çıkaracağını düşündüğünü ancak , Türkiye nin silah ve mühimmatlarının 30 kilometre derinliğindeki operasyonlarda , kendi hava sahasını kullanarak etki gösterebilecek kabiliyette olduğunu söyledi.  Ağar  , "Türkiye kendi hava sahasını terk etmeden , belirlediği hedefleri 30 km öteden savaş uçaklarıyla vurabilir" dedi.

AĞAR DAN PROVOKASYON UYARISI

Abdullah  Ağar  röportajın devamında ,  PKK  nın sivilleri kalkan olarak kullanacağını bu sebepten ötürü Türkiye nin provokasyon ve manipülasyonlarla karşı karşıya kalacağını da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =