Renault, VW ve Tesla'ya rakip olacak

 Renault  , giderek yükselen elektrikli otomobil talebini karşılamaya hazırlanıyor. Avrupa'da günden güne daha popüler hale gelen elektrikli modeller , Fransız markanın en büyük gündem konusu olmuş durumda.

haber7
0

Şimdilik bünyesinde Zoe isimli modelini barındıran firma , çok daha kapsamlı bir elektrikli model ile piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor.  Nissan  ın yardımı ile geliştirilecek bu model ,  Tesla  Model 3 ve Volkswagen I.D. 3 gibi modellere  rakip  olacak.

Üretilecek platform ,  Nissan  ve üçüncü ortak Mitsubishi tarafından da kullanılacak.  Renault  nun elektrikli otomobil bölümünün başındaki Emmanuel Bouvier , konu hakkında Automotive News Europe ekibine şu ifadeleri kullanmış:

"Tüm segmentlere birer elektrikli otomobil yerleştirebileceğimiz bir ürün gamı üzerinde çalışıyoruz. Henüz  Tesla  ile kafa kafaya çarpışmamız pek mümkün görünmüyor ama planımızın pazar payından daha büyük bir yüzde almak olduğunu söyleyebilirim."

Özellikle  Nissan  ın Leaf modeli ile edindiği tecrübe ,  Renault  nun elini güçlendirmesinde yardımcı olacaktır. Bu iki firma hem daha az maliyetli hem de geniş bir menzil sunabilen elektrikli otomobiller üretebilir.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =