Karadeniz'de hamsi fiyatı düştü

Samsun'da hamsinin  fiyatı  10 liraya düştü.

haber7
0

Sezon başında hamsiden ve palamuttan umduğunu bulamayan balıkçılar , son günlerde bol miktarda hamsiyle kıyıya dönüyor.

 

Hamsinin bolluğu tezgahları renklendirirken , hamsinin kilogram fiyatının 30 liradan 10 liraya gerilemesi hem balıkçıların hem vatandaşların yüzünü güldürdü.

Samsun da 25 yıldır balıkçılık yapan Kurtça Aydın , tüketicinin en fazla hamsiye rağbet ettiğini söyledi. Aydın , "Sezonun en ucuz hamsisini şu anda satıyoruz." dedi.

 

Havaların soğumasıyla av miktarının artacağını dile getiren Aydın , "Çok şükür bu sezon denizde balık bol. Biliyorsunuz  Karadeniz  in kıyması hamsi. Hamsinin bol olması vatandaşlar için iyi olur. Şu anda  hamsi  hem ucuz hem taze hem de güzel.  hamsi   Karadeniz  in en güzel menüsü." diye konuştu.

Balık tezgahlarında  hamsi  10 , barbun 20 , mezgit 20 , istavrit 7 , levrek 25 , çupra 30 , tirsi 15 , sargan 25 liradan satışa sunuluyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =