TSK için özel olarak üretildi! Envantere giriyor

Üretimi yıl başından bu yana devam eden mayına dayanıklı zırhlı dozerlerin 10'u  TSK  envanterine giriyor. Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci , "Zırhlı  dozer  de ülke savunmasının güçlendirilmes

haber7
0

NATO standartlarında tanımlanan en güçlü mayınlara karşı koruma sağlayan ve uzaktan kumanda sistemiyle kullanılabilen dozerlerin 10 nu Türk Silahlı Kuvvetleri nin ( TSK) envanterine giriyor.

 

 

Üretimi ocak ayından bu yana devam eden mayına dayanıklı zırhlı dozerler , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ın firmayı ziyaretiyle görücüye çıktı.

Katmerciler AŞ den yapılan açıklamaya göre , patlama testinden geçen ay başarıyla geçen söz konusu dozerlerden 10 u önümüzdeki günlerde  TSK  ye teslim edilecek.

 

 

Savaş ve çatışma koşulları altında ve yüksek riskli bölgelerde kullanılmak üzere tasarlanıp zırhlandırılan dozerler , ön ve arka bölgelerine takılan aparatlarla , güvenlik güçlerinin sevki için yol yapımı , yollardaki engellerin temizlenmesi , gerektiğinde hendek açılması veya kapatılması , enkaz kaldırılması , sert zeminlerin kazılması , kayaların ve ağaç köklerinin sökülmesi , bariyerlerin yıkılması , devrilmiş araçların kurtarılması , kar ve buzların temizlenmesi gibi çok farklı fonksiyonları yerine getirebiliyor.

Yaklaşık 50 ton ağırlığında ve 360 beygir gücündeki aracın camlar dahil tüm kabin çevresinde balistik koruma bulunuyor. Kabin içi ise ısıya dayanıklı yanmaz kumaşla kaplı dozerin , kabin içi ile motor ve gövde bölümlerinde yangın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =