Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , bölgede başlatılan operasyon hakkında konuştu.  Erdoğan  , terörden temizlenen bölgelerde tutuklu bulunan  DEAŞ  teröristlerinin  Akıbetlerinin  ne olacağı sorusuna cevap verdi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , AK Parti Genel Merkezinde Başkanı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı nda açıklamalarda bulundu.

Burada başlatılan yeni operasyon hakkında önemli açıklamalarda bulunan  Erdoğan  , kamuoyunun sıkça sorduğu "DEAŞ lılara ne olacak?" sorusuna cevap verdi.

Erdoğan , "DEAŞ ın en çok zarar verdiği ülkelerden biri  Türkiye  dir. En somut başarıları kazanan ülke de  Türkiye  dir. Hiç kimsenin ülkemize söyleyecek tek sözü olamaz.  DEAŞ  tehdidi lafını ağızlarından düşürmeyenlerin bu örgüte ne tür destek verdiklerini gayet iyi biliyoruz. Ülkemiz üzerinden Suriye ye geçmeye çalışan  DEAŞ  sempatizanları konusunda bildiklerimizi anlatsak bunların sokağa çıkacak yüzü kalmaz. Kamplarda tutulan  DEAŞ  lılar soruluyor.  DEAŞ  ın başımıza bela olmasını istemediğimiz gibi , dünyanın da duçar olmasını arzu etmeyiz.  DEAŞ  lılara ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Cezaevinde tutulması gerekenleri cezaevinde tutacağız , uyruğu belli olanları geri göndereceğiz. Kadın ve çocukları da kendi toplumlarına kazandırma gayretinde olacağız" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald  Trump  , bölgede 12 bin  DEAŞ  lı olduğunu açıklamıştı. Ancak  Erdoğan  ,  Türkiye  nin operasyon yapacağı bölgede bin 500-2 bin civarında terörist olduğunu belirtmişti. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =