Zincir ve indirim market ürünlerine sınırlama talebi

TESK Genel Başkanı Palandöken ,  Zincir  ve  indirim  marketlerin kendi markalarıyla sattıkları ürünlere  sınırlama  getirilmesi gerektiğini , bunun piyasadaki tek üretici hakimiyetinin kırılması açısından son derece ö

haber7
0

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken , yaptığı yazılı açıklamada , Perakende Yasası nın güncellenmesine değinerek , bu kapsamda  Zincir  marketlerin kendi markalarıyla sattığı ürünlere  sınırlama  getirilmesini önerdi.

Bu sınırlamanın , piyasadaki tek üretici hakimiyetinin kırılması açısından son derece önemli olduğunu belirten Palandöken ,  Zincir  ve  indirim  marketlerinde ucuzluk vaadiyle ve özel etiketle satılan söz konusu ürünlerin yıllardır haksız rekabete yol açtığını kaydetti.

Bazı marketlerde , anılan ürünlerin rafların yüzde 80 inde yer aldığına işaret eden Palandöken , "Oysa tüm üreticilerin ürünleri raflarda yer almayı hak ediyor. Bu kapsamda , Perakende Yasası ile ilgili çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Palandöken , marketlerde yöresel ürün satışının zorunlu olmasını öngören düzenlemeye dair çalışmalardan memnuniyet duyduklarını da belirterek , "Ürün yelpazesi genişledikçe tüm yöresel ürünler raflarda yer alabilecek. Böylece , hem ürün çeşitliliği artacak hem de vatandaşlarımız farklı yörelerin ürünlerini tadabilecek." değerlendirmesinde bulundu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =