Suriye Geçici Hükümetinden Barış Pınarı Harekatı'na destek

Suriyeli muhaliflerin kurduğu  Geçici  hükümet , Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ,  Suriye  Milli Ordusu (SMO) ile Fırat Nehri'nin doğusundaki terör örgütlerine yönelik başlattığı  Barış   Pınarı  Harekat

haber7
0

Suriye Geçici Hükümetinden yapılan yazılı açıklamada , TSK ile SMO nun  Suriye  de Fırat ın doğusundaki YPG/PKK ve DEAŞ lı teröristlere yönelik dün başlattığı Barış  Pınarı   Harekatı  nı destekledikleri belirtildi.

Açıklamada , "Barış  Pınarı   Harekatı  hakkında bütün etnik ve dini unsurlarıyla büyük  Suriye  halkına bugün bir kez daha tek toplum olarak yöneliyoruz. Ellerine  Suriye  halkının kanı bulaşanlar ve  Suriye  halkının bütün kesimlerince desteklenen özgürlük devriminin karşısında durarak rejimle birlikte  Suriye  halkını terörize edenler de bu rejimle birlikte yok olacaktır" değerlendirmesi yer aldı.

"Suriye Milli Ordusunun aslanları Fırat Nehri nin doğusundaki vatanlarını ayrılıkçı teröristlerden özgürleştirmek için harekete geçmiştir" ifadeleri kullanılan açıklamada , SMO nun  Suriye  de terör örgütü işgalindeki bölgeleri kurtaracağı vurgulandı.

Açıklamada , şunlar kaydedildi: "Suriye Milli Ordusundaki kardeşleriniz ve evlatlarınız , sizi PKK/PYD teröründen kurtarmak için geliyor. Canlarınızı ve mallarınızı koruyacak , kanınızı kendi kanları bilecekler. Mallarınızı kendilerine haram saymaktadırlar. Halkımızı bu çeteleri kovmaya davet ederken , çetelere aldanan kardeşlerimizi de bu çetelerden ayrılarak  Suriye  halkının ordusu olan Milli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =