Son  dakika  haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , AK Parti İl Başkanları Toplantısı'ndan Fırat'ın doğusuna yönelik harekata ilişkin açıklamalarda bulundu.  Erdoğan  Avrupa Birliği'ni sert sözlerle eleşt

haber7
0

Erdoğan ın konuyla ilgili açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

Rejimin tutarsızlıkları işimizi zorlaştırdı. Bizim derdimiz Suriye yi işgale çalışan DEAŞ , YPG , PYD gibi terör örgütleriyledir. Kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok. Ülkemizde 3 ,6 milyon Suriyeli sığınmacı var. Ey  dakika  haberleri">AB  kendinize gelin. Bizim operasyonumuzu bir işgal hareketi diye nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay. Kapıları açarız 3 ,6 milyon mülteciyi sizlere göndeririz. Kalkmışlar para hesabı yapıyorlar. İkinci taksit olan 3 milyar euroyu göndermeyeceklermiş. Siz verdiğiniz sözü şu ana kadar yerine getirdiniz mi? 40 milyar doları biz harcadık. O kadar daha harcar yolumuza devam ederiz ama kapıları da açarız. Siz 63 ten bu yana bizi oyaladınız. 

Suriye halkı DEAŞ ı getirecek kadar aklını peynirle yememiştir. Rejimin , DEAŞ ın ve PKK/PYD nin zulmü yüzünden Suriyeliler evlerini terk ettiler. Yaklaşık 4 milyon Suriyeliye ev sahipliiği yaptık. Biz Kürtlere karşıymışız. Şu anda sadece Kobani den gelen 300 bin Kürt hala ülkemizde misafirimiz olarak yaşamaktadır. ABD  dakika  haberleri">bunu  görmez ,  dakika  haberleri">AB   dakika  haberleri">bunu  görmez. Biz kime neyi anlatacağız? Parlamentoda terör örgütüne dayayan bir grup var , onlar zaten gözleri var görmez. 3 milyon Suriyeliye de kendi toprakları içinde gereken yardımları yapıyoruz. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =