Süper Lig'in müzisyen futbolcusu Fabrice N'Sakala

 Süper   Lig  ekibi Aytemiz Alanyaspor'un başarılı sol kanat oyuncusu  Fabrice  N'Sakala (29) , futboldan kalan vaktinde müzikle ilgileniyor. Türk müziklerini ve Tarkan'ı çok beğendiğini söyleyen N'Sakala

haber7
0

Aytemiz Alanyaspor a 2016- 17 sezonunda gelen başarılı sol kanat oyuncusu Demokratik Kongo asıllı Fransız futbolcu  Fabrice  N  Sakala  , renkli kişiliğiyle biliniyor. Kongo Milli Takımı nda da forma giyen N  Sakala  , futboldan kalan vaktinde müzikle ilgileniyor. N  Sakala  , maç öncesinde konsantre olmak için evinde oluşturduğu küçük stüdyoda klasik gitar ve org çalarak rahatlıyor. Beste de yapmaya çalışan N  Sakala  , Alanya daki evinin kapılarını Demirören Haber Ajansı na (DHA) açtı.

N  Sakala  , birlikte yaşadığı kedisi ve gitarıyla vakit geçirmekten büyük keyif alıyor. Türk müzikleri de dinleyen N  Sakala  nın en sevdiği Türk sanatçı ise Tarkan. Yeni enstrümanlar da çalmaya çalışan N  Sakala  , Türkçe müzik çalmayı ve öğrenmeyi planlıyor.

TOPARLANMAMA YARDIMCI OLUYOR

Futbolculuğun stresli olduğunu belirten  Fabrice  N  Sakala  , "Biz futbolcular aslında gerek fiziksel olarak , gerekse mental olarak baskı altında oluyoruz. Özellikle maçlardan sonra bulunduğumuz ortamdan ayrılmamız lazım. Kendimizi izole etmemiz lazım. Futbol dışında müzik beni iyi hissettiriyor. Bir iki enstrüman çalıyorum , şarkı söylüyorum. Stresi üzerimden atmama yardımcı oluyor. Toparlanmama yardımcı oluyor diyebilirim" dedi.

FAVORİ ŞARKICISI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =