Bakanlıktan "Barış Pınarı"na iş makinesi desteği

Tarım ve Orman Bakanlığından ,  Barış   Pınarı  Harekatı'na  iş makinesi   desteği  geldi.

haber7
0

Bakanlıktan yapılan açıklamada , Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğüne ait 55 iş makinesinin harekat için Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) emrinde görevlendirildiği bildirildi.

 

 

DSİ nin , Milli Savunma Bakanlığının talep yazısına istinaden 6 dozer , 9 ekskavatör , 12 kamyon ve 19 treyler çekicisi olmak üzere toplam 46 adet iş makinesini , operatörleriyle birlikte TSK nin emrine verdiğine işaret edilen açıklamada , "Ayrıca halen TSK emrinde olan ve Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı operasyonlarında görev yapan 9 zırhlandırılmış ekskavatör de  Barış   Pınarı  Operasyonu na destek amacıyla harekatın yapıldığı bölgeye kaydırıldı." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada , ülke güvenliği söz konusu olunca , her daim güvenlik güçlerinin yanında olan ve onlara her türlü  desteği  sağlayan DSİ nin böylece operasyona 55 iş makinesiyle destek verdiği vurgulanarak şunlar kaydedildi:

 

 

"Tarım ve Orman Bakanlığı olarak her daim kahraman ordumuzun yanında olduk , olmaya devam edeceğiz. Aziz Türk milletinin duaları Mehmetçiğimiz ile beraberdir."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =