Kırmızı ete zam gelecek mi? Açıklama geldi

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı ,  Kırmızı   ete   zam  yapılacağı yönündeki söylemlerin sektöre zarar verdiğini belirterek , "Ete  zam  yok. Bir-iki ay da kesinlikle  ete   zam  olmayacak" dedi.

haber7
0

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı , Türkiye de 2016 da 14 milyon 800 bin olan büyükbaş hayvan sayısının geçen sene 17 milyon 42 bin 506 ya ulaştığını söyledi.

Kırmızı  ete  yüzde 20  zam  yapılacağı yönündeki açıklamaları "spekülatörlük" olarak nitelendiren Yardımcı , Kurban Bayramı dolayısıyla herkesin dolabında et olduğunu belirtti.

ETE  zam  YOK "Türkiye de şu anda et sıkıntısı yok. Neye istinaden yüzde 20  zam  yapılacak diye açıklama yapılıyor.  ete   zam  yok. Bir-iki ay da kesinlikle  ete   zam  olmayacak." diyen Yardımcı , kışın köylerden hayvan az indirildiği için 50 kuruş-1 lira  zam  gelebildiğini dile getirdi.

Basında yer alan  zam  açıklamalarının sektörü olumsuz etkilediğini savunan Yardımcı , şunları kaydetti:

"Ete yüzde 20  zam  geldiği zaman 32 liraya kesilen danada bir kilo ette 6 lira fark eder. 300 kilo hayvanda bin 800 lira fark yapar. Üretici de 2 bin lira  zam   gelecek  diye malını bekletiyor. Yem veriyor o zaman yağa oturuyor kalitesi düşüyor. İşletmecilerin işine geliyor. Salam , sosis ve sucukta onları kullanabilirler.  zam  yapılacak diye vatandaşları kandırmayalım , yüzde 20 zamda 50 liralık et 60 lira olur. Vatandaş dükkana girmeden ayağını kesiyoruz. Bizde  zam  yok."

"BİR ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =