Operasyonun başlamasıyla piyasalardan sınırlı tepki!

TSK’nın başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’nı piyasalar  sınırlı  tepkiyle karşıladı. Ülkenin makroekonomik dengeleri hızla düzeliyor. TL varlıklar için , gelecek parlak... Yabancılar hızla Türk tahv

haber7
0

Türkiye’nin , Suriye’nin kuzeyinde , Fırat Nehri’nin doğusunda terör örgütü YPG’nin devletleşme çalışmalarına engel olmak ve Suriyelilere güvenli bölge oluşturmak için başlattığı operasyon büyük titizlikle sürdürülüyor.  Operasyonun  başlamasının ardından piyasalarda  sınırlı  bir  tepki  geldi. Güne 5 ,84 ile başlayan  dolar  harekâtla 5 ,87’ye çıktı.  Borsa  İstanbul yüzde 2 ,17’lik bir kayıpla günü 99.649 puandan kapattı.

 

FELAKET TELLALLARI VAR

Bu süreçte bir mücadele de finans arenasında yaşanıyor. Dövize yatırım yapan bazı çevreler “kazançlarının artması uğruna” gerilimin tırmanmasını isteyerek , ülke çıkarlarını görmezden geliyor. Hafta başından bu yana ABD Başkanı Trump’ın Tweet’leri de içerideki felaket tellallarına malzeme oldu.

 

Büyük çoğunluk ise operasyona destek vererek Türk lirası varlıkları savunuyor. Bu kesimde bulunan analistler , özellikle sosyal medya üzerinden Türk lirası varlıkların cazibesini kaybetmeyeceğini , şu anda yabancıların daha da ucuzdan hisse toplamak için piyasayı aşağı çekmeye çalıştığını vurguluyor.

TÜRKİYE’NİN HİKÂYESİ GÜÇLÜ

Türkiye’nin , 2016 yılının ağustos ayında başlattığı Fırat Kalkanı ve 2018’in ocak ayında düzenlediği Zeytin Dalı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =