Mustafa Şentop'tan NATO açıklaması

 TBMM  Başkanı  Mustafa   Şentop  , "Türkiye çok uzun zamandır terörle mücadele ediyor. Orada bir terör yapılanmasının yeniden oluşmasına ve Türkiye için bir tehdit oluşturmasına göz yummamız mümk

haber7
0

Sabah namazını Hacı Bayram Camisi nde kılan ve Barış Pınarı Harekatı nın zaferle sonuçlanması için yapılan duaya katılan TBMM Başkanı  Şentop  , çıkışta açıklamalarda bulundu.

Dün saat 16.00 itibarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Barış Pınarı Harekatı nın başlaması talimatını verdiğini , hareket öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yle görüşerek , harekat başladıktan sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu na bilgi aktardığını hatırlatan  Şentop  , "Saat 22.00 civarında da kara harekatı başladı. Operasyon planlandığı şekilde devam ediyor." dedi. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki sivillere karşı çok müşfikane bir tavırla hareket ettiğini vurgulayan  Şentop  , "Buradaki maksadımız  Türkiye  nin sınırının hemen ötesinde oluşturulan terör koridorunu ortadan kaldırmak , yok etmek ve orayı güvenli bir bölge haline getirmektir.  Türkiye  çok uzun zamandır terörle mücadele ediyor. Orada bir terör yapılanmasının yeniden oluşmasına ve  Türkiye  için bir tehdit oluşturmasına göz yummamız mümkün değil. Bu konuda hiçbir ülkenin  Türkiye  ye söyleyecek hiçbir şeyi yok." diye konuştu.

Türkiye nin aylardır bölgedeki terör koridorunu ortadan kaldırma noktasında müttefikleri ve komşu ülkelerle temas içinde olduğunu ifade eden  Şentop  , "Bütün yollar denendi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =