Trump: Çin ticaret anlaşması yapılmasını ABD'den çok istiyor

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , Çin'in bir  ticaret  anlaşmasının  yapılmasını  ABD'den  çok  istediğini , bu nedenle  ticaret   anlaşması  için  çok  iyi bir şans bulunduğunu söyledi.

haber7
0

Gazetecilere yaptığı açıklamada , 3.5 milyon işgücü yitirdiğini söylediği Çin in bir  ticaret   anlaşması  yapmayı kendisinden çok fazla istediğini düşündüğünü belirten  Trump  , "Eğer doğru bir anlaşma olursa , ben de Çin ile bir  ticaret   anlaşması  yapmayı isterim" diye konuştu.

 

 

Beyaz Saray , China Morning Post gazetesinin , Çin Başbakan Yardımcısı Liu He nin Washington da sadece 1 gün kalmayı ve Perşembe gecesi  ABD  den ayrılmayı planladığı haberlerini yalanladı.

Beyaz Saray Sözcüsü yaptığı açıklamada , "Başbakan Yardımcısı Liu He nin seyahat planlarını değiştirdiğinden haberdan değiliz" diye konuştu.

 

 

Amerikalı yetkililere göre ,  ABD   ticaret  Temsilcisi Robert Lighthizer ve  ABD  Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile  ticaret  müzakerelerine katılmak için Washington a gelen Çin Başbakan Yardımcısı Liu He , Cuma akşamı ayrılacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =