PYD'ye bir darbe de Kürtlerden!

Barış Pınarı Harekatı için , dün erken saatlerde Akçakale’ye gelen  Suriye  Milli Ordusu bünyesinde yer alan Kürt savaşçılar , PKK/PYD zulmüne karşı mücadelenin ön saflarında yer alacak.

haber7
0

Akçakale’ye sabahın erken saatlerinde (02.00 sularında)  Suriye  Geçici Hükümetine bağlı  Suriye  Milli Ordusu personelini taşıyan yaklaşık 130 araçlık konvoy geldi.  Suriye  Milli Ordusu’na bağlı Hamza Tümeni Özel Kuvvetleri ile Sultan Murat tümeni de Fırat ın doğusu için operasyona katılacak. 

YERLERİNDEN OLDULAR

Milli Ordu’nun bir diğer bileşeni de Kürt savaşçılar. Çoğunluğu ,  PYD  zulmü nedeniyle yerlerini terk eden Kürt ailelerin çocuklarından oluşan bu gruplar , Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı’nda da en ön saflarda yer almıştı. Milli Ordu’nun ana omurgasını Hamza Tümeni ve Muntasır Billah Tugayı oluşturuyor. Her iki gruptaki Kürt savaşçı varlığı , yaklaşık yüzde 25’ler seviyesinde. Hamza Tümeni , Milli Ordu’nun özel kuvvetler tümeni da olarak biliniyor. Tümen’in Komutanı Seyf Ebubekir Polat , Bizaa’nın önde gelen Türkmen aşiretlerinden. Tümenin bünyesinde özel bir birlik olarak Kürt Şahinleri Tugayı bulunuyor. Bu birlik Kürtlerden oluşan bir özel kuvvet birliği. “Kırmızı bereliler” olarak da bilinen tugay , Afrin’deki kent merkezinin kuşatmasında ve meskun mahal savaşında yer aldı ve Bölücü Terör Örgütü PKK’ya ağır  darbe  vurdu. Örgütün komata kademesi ise; Hamza Tümeni Kürt Şahinleri Tugayı’nın Genel Komutanı Hasan Abdullah Kulli , Genel Komutan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =