Barış Pınarı Harekatı’nda akşam üstü  Kara   harekatı  da başladı. Zeytin Dalı harekatında 9 şehit vererek yüreklerimizi dağlayan kahraman  tabur  da  Harekat  için hazır.

haber7
0

 Harekatta Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Özel Kuvvetler personelleri görev bölgelerine giderken , Jandarma Komando taburları da  Harekat  için hazırlıklarını yapıyor.

Meskun mahal operasyonlarında büyük başarı gösteren Komandoların bir kısmı sınır hattına sevk edilirken , Türkiye’nin dört bir yanındaki komando tugaylarında da hazırlıkların hızlandığı öğrenildi.

9 ŞEHİT VEREN KOMANDOLAR HAZIRLANIYOR Bu hazırlıklardan bir tanesi , Afrin’deki terör örgütü PYD/YPG unsurlarının temizlenmesini hedefleyen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan ve 9 şehit vererek yüreklerimizi dağlayan Bornova Jandarma Tugay Komutanlığı’nda yapılıyor. 9 şehitten sonra Bornova’ya dönen Komandoların Barış Pınarı  harekatı  için hazırlandığı öğrenildi.

Ayrıca Tokat’taki Jandarma Komando Taburu’nda ve Şırnak Çakırsöğüt’teki Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’nda da hazırlıklar yoğunlaştı. Hazırlıklar tamamlandığında , Komandolarımızın bölgeye sevk edileceği öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =