Barış Pınarı Harekatı sonrası Dolar'da son durum

 dolar  -  Euro  kaç TL? 10 Ekim 2019  dolar  kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında ,  dolar  alış satış fiyatlarında son durum.

haber7
0

Türkiye nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat ın doğusuna yönelik  Harekatı  Resulayn daki  YPG  hedeflerinin vurulmasıyla başladı. Türk askeri ve Suriye Milli Ordusu nun Fırat ın doğusuna kara  Harekatı  başladı. Askeri kaynaklar Resulayn ve Tel Abyad da 4 koldan giriş yapıldığını bildirdi. Milli Savunma Bakanlığı 181 hedefin ateş altına alındığını açıkladı. F-16 lar 30 kilometre derindeki terör hedeflerini vurdu.  Barış   Pınarı  adı verilen harekatın başladığını Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter dan duyurdu.

 

 

Harekatın başlamasının ardından  ABD  Başkanı Donald Trump ın açıklamaları ile yükselişe geçen dolar/TL , 5 ,88 seviyelerine kadar tırmandı. Kur , bu sabaha ise 5 ,87 nin üzerinde seyrediyor. Euro/TL ise 6 ,46 bandının üzerinde yer alıyor.

TCMB BAŞKANI: PARA POLİTİKASINDA TEMKİNLİ DURUŞ SÜRMELİ 

 

 

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal , TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunu bilgilendirmek amacıyla bir sunum gerçekleştirdi. Uysal , enflasyondaki düşüşün hedeflenen patika ile uyumlu şekilde gerçekleşmesi için para politikasındaki temkinli duruşun sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Uzmanlar , bugün Barış  Pınarı   Harekatı  na dair gelişmelerin takip edileceğini belirtirken teknik açıdan dolar/TL de 5 ,84 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =