Sırbistan  dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan  Cumhurbaşkanı   Erdoğan  , özellikle Suriye'deki Fırat'ın doğusunda gerçekleştirilen operasyonla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.  Erdoğan  , Tr

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ,  Sırbistan  ziyareti dönüşü uçakta , aralarında Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk ün de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

Erdoğan ,  Trump  ın attığı tweetlere yönelik soruya cevap verirken , "Sayın  Trump   güvenli bölge  konusunda doğru bir karar verdi. Pazar akşamı yaptığımız telefon görüşmesinde kendisiyle karara bağladık. Fakat ABD askeri ve güvenlik bürokrasisi Başkanlarının talimatlarını yerine getirmiyor. Siyasiler ve medya  Trump  üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor. O da bu baskıları hafifletmek için mecburen  Tweet  üzerinden bazı mesajlarını veriyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın açıklamaları ve sorulara verdiği cevaplar şu şekilde:

 

 

Yüksek Düzeyli İş Birliği Konseyi toplantısının ikincisi için geldiğimiz Sırbistan’da Sayın  Cumhurbaşkanı  Aleksandar Vuçiç ve ekibiyle çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Bu sene aynı zamanda diplomatik ilişkilerimizin 140’ncı yıl dönümü. Sayın Vuçiç ile gerek ikili gerek heyetler arası görüşmelerimiz oldu. Aynı zamanda üçlü mekanizmaları nasıl güçlendirebileceğimizi ele aldık.

"TÜRKİYE-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK ÜÇLÜ ZİRVESİNİ YAPTIK"

Ayrıca Türk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =