Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Barış  Pınarı   Harekatı  üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik eden , güvenlik güçlerimizin itibarını zedel

haber7
0

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Barış  Pınarı   Harekatı  üzerinden yapılan olumsuz paylaşımlar hakkında 09.10.2019 Tarihli Basın Açıklamasıdır.

Bazı sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Barış  Pınarı   Harekatı  üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik eden paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu paylaşımlara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

09.10.2019 tarihi itibari ile başlamış bulunan Barış  Pınarı   Harekatı  üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik eden , güvenlik güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan , terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 şahıs ile  ilgili  gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =