ABD'li Müslüman kanaat önderinden Amerikan basınına 'Türkiye' tepkisi

 ABD   Müslüman  Organizasyonları Konseyi (USCMO) Genel Sekreteri Cemal ,  ABD   basınına  tepki göstererek "'İlerlemeci' basının , PKK , PYD ve YPG gibi terör gruplarına karşı 'ulusal çıkarlarını' koru

haber7
0

ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO) Genel Sekreteri Usame Cemal ,  ABD  basınının , terör örgütü YPG/PKK yı "Kürt ortaklarımız" olarak nitelendirmesini ve  Türkiye  nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ile bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı na karşı çıkmasını sert bir dille eleştirdi.

Cemal , Twitter hesabından yaptığı açıklamada ,  ABD  basınının  Türkiye  nin  Suriye  operasyonuna karşı çıkan haberlerine tepki gösterdi.

Türkiye nin uzun yıllardır  ABD  nin müttefiki olduğuna işaret eden Cemal , " İlerlemeci basının , PKK , PYD ve YPG gibi terör gruplarına karşı ulusal çıkarlarını korumak isteyen  Türkiye  ye saldırması çok tuhaf.  Türkiye  yıllardır bizim müttefikimiz , onların üslerini kullandık.  Türkiye  , milyonlarca Suriyeliye ev sahipliği yapıyor ve onları koruyor. Gerçek müttefikimiz kim?" ifadesini kullandı.

"YPG VE PYD İLE DOST OLDUK" 

Cemal ,  Suriye  deki "sahte ilerlemeci gündemin" Suriyelilerin yok olmasından başka bir işe yaramadığını ifade ederek , "Kırmızı çizgiyi yeşil çizgi yaptık ve  Suriye  rejiminin kendi insanının katletmesine izin verdik , aynı zamanda PKK ilişkili terör örgütleri YPG ve PYD ile dost olup kol kola girdik. Bu kimin çıkarına oldu?" görüşünü paylaştı. 

ABD basınının bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =