Türkiye vurunca ABD'li ve YPG'li komutanlar 'acil' toplantı yaptı

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası paniğe kapılan YPG/PKK'lılar ABD'li komutanlarla 'acil' koduyla  toplantı  yaptı.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından Fırat ın Doğusunda Barış Pınarı Harekatı nın başladığını duyurdu. 

Komandoların işaretlediği alanlar Türk savaş uçaklarınca vurulurken , akşam saatlerine doğru fırtına obüslerinin yoğun şekilde ateşlendiği gözlendi.

GİZLİCE GÖRÜŞTÜLER

TSK nın operasyona başladığı saatlerde daha önce kontrol altına alınan  Suriye  deki bölgeler , sınır hattındaki bazı iller ve Ankara daki istihbarat merkezine de bilgiler akmaya başladı.

Yeni Şafak ın güvenlik kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre ,  Türkiye  nin harekata başlamasının hemen ardından  ABD  li ve  YPG  li  komutanlar   acil  koduyla bir  toplantı  gerçekleştirdi.

FIRTINA TOPÇULARI GÖZ AÇTIRMIYOR

Havanın kararmasının ardından  Türkiye  havadan vurduğu yerlerin yanı sıra bu kez daha önce belirlenen hedefleri Fırtına topçu bataryaları ve Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) tarafından vurmaya başladı.

Türkiye nin bölgede özellikle yerli unsurları çok etkin kullandığı , iletişim altyapısının kesilmesinden , hedeflerin oldukça hassas bir şekilde vurulmasına varıncaya kadar hem saldırı hem de savunma tarafında milli silahların görevler üstlendiği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =