Barış Pınarı Harekatı ABD ve İsrail'in 50 yıllık planını çökertti

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , Fırat'ın doğusuna operasyonun başladığını duyurdu. Bu operasyon sonrası uzmanlar Türkiye'nin  ABD  ve Batı'ya rağmen ortaya koyduğu bu kararlı duruş ve tarihi  Harekatı  değerlendirdi.

haber7
0

Haber7.com Özel

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , Fırat ın doğusuna operasyonun başladığını duyurdu. Uzmanlar da  Barış   Pınarı   Harekatı  nı yorumladı. Dış politika uzamanı Nedret Ersenal "ABD ve İsrail’in 50  yıllık  planlarını çökertiyorsun. Bu ülkelerin oyunları bitmez ama artık çok baştan başlaması gerekecek." Prof. İdris Kardaş "Terör örgütü YPG’nin varlığı bitene kadar bu operasyon devam edecek. " Prof. Kemal İnat "Cumhurbaşkanı’nın  ABD  Başkanı Trump’la yaptığı görüşme etkili oldu." SETA Araştırma Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın ise Asıl öncü olacağımız M4 karayolu yani Suriye’nin kuzeyini doğudan batıya doğru kesen bölgenin en öncelikli hedefimiz olduğunu biliyoruz. Operasyonun ilk safhası tamamlanana kadar Türkiye’nin bu M4 karayolunu bütünüyle kendi eline geçirebilecek bir bölgeyi kapsayacağını düşünmek doğru olacaktır dedi.

DIŞ POLİTİKA UZMANI NEDRET ERSANEL:  ABD  NİN 50 YILLIK PLANI ÇÖKTÜ

Öncelikle Allah ordumuzu muzaffer etsin. Son 20 yılda bölgede yapılmış en haklı harekât. Bu ülke ve bu ordu bölgeye barışı getirecek tek adres. Türkiye haricinde hiçbir ülke bunu başaramaz. İki sebepten dolayı oradayız. Terör örgütlerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =