İflas etmişti! Dünya devini rakibi satın alıyor

İflas eden İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook’un şubelerinin rakiplerinden yine bir İngiliz şirketi olan Hays Travel tarafından  satın  alınacağı duyuruldu.

haber7
0

Thomas Cook’un  iflas  sürecini yöneten kayyum tarafından yapılan açıklamada geçen ay  iflas  eden Thomas Cook’un toplam 555 şubesinin  rakibi  Hays Travel’a satılması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Hays Travel şu ana kadar 421  Thomas Cook  çalışanını şirketinde istihdam etti. Şubelerin  satın  alınmasıyla İngiltere’de toplam 2 bin 500  Thomas Cook  çalışanının Hays Travel altında istihdam edilmesi bekleniyor.

Hays Travel’ın şu anda İngiltere’de toplam 190 şubesi mevcut.

İngiliz Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) geçen hafta yaptığı açıklamada yaklaşık 360 bin kişinin tatil rezervasyonlarının ATOL (Hava Seyahat Organizatörleri Lisanslaması) koruması alında olduğunu , bu kapsamda tatilcilerin ileriye dönük tatil rezervasyonlarına yönelik geri ödemenin en kısa zamanda yapılmasının amaçlandığını duyurmuştu.

KURTARMA OPERASYONUNA 100 MİLYON STERLİN HARCANDI

Uzun zamandır finansal sorunları ile gündemde olan şirket geçen hafta sonunda kurtarma görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından İngiliz hükümetinden 250 milyon sterlinlik destek istemiş fakat bu talep hükümet tarafından reddedilmişti.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps , İngiliz parlamentosunda yaptığı konuşmada , "Hükümet , yolcuların geri getirilmesi için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =