ÖSYM DGS ek tercih sonuçları açıklanma tarihi belli oldu mu?

 ÖSYM  tarafından 1 - 7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen  DGS  ek yerleştirme  tercih   sonuçları  için öğrenciler bekleyişe geçti. Üniversitelerde yeni öğrenim yılının başlamasıyla birlikte 2 y

haber7
0

DGS ek  tercih  işlemleri tamamlandı. Ölçme , Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 1 - 7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen DGS ek  tercih  sonuçları için geri sayım başladı. ÖSYM henüz bir tarih vermedi ancak geçmiş senelerdeki sonuçların tarihlerine bakıldığında  DGS  ek  tercih  sonuçlarının 10 gün içerisinde yani 17 Ekim perşembe günü açıklanması bekleniyor. 

2 yıllık önlisans bölümünü tamamlayan ve 4 yıllık lisans bölümüne geçmek isteyen öğrenciler 2019  DGS  ek  tercih  sonuçlarını https://ais.osym.gov.tr/ adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

EN AZ BOŞ KONTENJAN İKİNCİ ÖĞRETİMDE

Yayımlanan boş kontenjanlar bilgisine göre 525 programda 2 bin 790 kişilik kontenjan olduğunu duyuran ÖSYM , bu kontenjanlara 2 bin 773 kişinin yerleştirildiğini açıkladı. Açıklamada , ikinci öğretim alanında 17 kişilik boş kontenjanın yer aldığı da detaylar arasında yer aldı.

AÖF  DGS  LİSANS TAMAMLAMA KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Adaylar , http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =