Fahrettin Altun: 'Dünya, Türkiye'yi desteklemelidir!'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı  Fahrettin   Altun  ,  Washington Post  gazetesine , 'Dünya , Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusu için hazırladığı planı desteklemeli' başlıklı bir makale kaleme aldı.

haber7
0

Fahrettin  Altun  ,  Washington Post  gazetesine verdiği makalede önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Altun kaleme aldığı makalesinde şunları söyledi;

"DÜNYA ,  TÜRKİYE  NİN HAZIRLADIĞI PLANI DESTEKLEMELİDİR"   Pazar günü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesi yapan ABD Başkanı Donald Trump , DEAŞ ile mücadele operasyonunun liderliğini Türkiye’ye devretmeyi kabul etti. Türk Silahlı Kuvvetleri , Özgür Suriye Ordusu’yla birlikte , yakında Türkiye-Suriye sınırını geçecek. Dünya , Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusu için hazırladığı planı desteklemelidir.

 

 

George Washington , Amerika’nın “kalıcı ittifaklardan uzak durması” gerektiğini söylemişti. ABD’li yetkililer , yıllardır terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG ile DEAŞ terör örgütüne karşı kurdukları ortaklığın “taktiksel” olduğunu savunuyordu. Başkan Trump’ın son kararı , bu görüşü desteklemektedir.

"CEVABINI VERMEK DURUMUNDA KALIRIZ"

Türkiye , tıpkı Amerika Birleşik Devletleri gibi , “dışarıda yok edilecek canavarlar aramaz.” Ancak canavarlar kapılarımızı kırıp , vatandaşlarımıza zarar vermeye kalkışırsa cevabını vermek durumunda kalırız. Genç kadın ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =