Aydın Valiliği'nden kent merkezindeki kokuya ilişkin açıklama

 Aydın  Valiliği'nden , kentte bazı mahallelerde hissedilen kokunun , plastik malzemelerin de yer aldığı inşaat atıklarının yakılmasından kaynaklandığı bildirildi

haber7
0

Aydın da bazı mahallelerde hissedilen kötü kokudan dolayı vatandaşlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ihbarda bulundu. Bunun üzerine , söz konusu mahallelerde çalışma başlatıldı.

Konuya  ilişkin   Aydın  Valiliğinden yapılan açıklamada , Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ön tespite göre , kokunun , Belediye Katı Atık Bertaraf Tesisleri yakınındaki Zindan Deresi nde , içinde plastik malzemelerin de yer aldığı inşaat atıklarının yakılmasından kaynaklandığının anlaşıldığı belirtildi.

Açıklamada , "Ekiplerimiz şehrin etrafındaki diğer kirletme ihtimali olan unsurları da süratle denetlemeye devam etmekte olup , ek bilgiler geldiğinde ayrıca açıklama yapılacaktır." ifadesi kullanıldı.

Öte yandan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay adına vatandaşların cep telefonuna atılan mesajda ise kokunun jeotermalden kaynaklandığı savunuldu.

EVLERİNİZDEN ÇIKMAYIN ÇAĞRISI

Mesajda , "Değerli hemşehrilerim , sağlığınız için bu akşam tüm ilçemize yayılan zehirli havayı solumayın. Evlerinizden çıkmayın , kapı ve pencerelerinizi kapalı tutun. Jeotermale hayır." ifadeleri yer aldı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =