Sezai Temelli haddini aştı!

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yapması an meselesi olan kritik harekatın yankıları sürerken Terör örgütü YPG'nin korkusu HDP'ye de yansıdı.  Temelli  , (Fırat'ın doğusuna yönelik olası h

haber7
0

Türkiye nin Fırat ın doğusundaki PKK/PYG li teröristlere yönelik olası operasyon öncesi muhalif odaklardan skandal açıklamalar gelmeye başladı.  PKK  nın siyasi uzantısı HDP Eş Genel Başkanı  Sezai Temelli  , Türkiye nin , Fırat ın doğusuna gerçekleştirmeyi planladığı operasyona ilişkin konuştu. Temelli , partisinin TBMM Grup Toplantısı ndaki konuşmasında , "Uluslararası toplum nezdinde hiçbir kabul edilirliği olmayan bu savaş girişiminin ve bu işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz." sözleriyle tepki çeken açıklamada bulundu.

SEZAİ TEMELLİ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/YPG YI BÖYLE SAVUNDU Tüm Türkiye halklarını , Ortadoğu , Avrupa halklarını "savaşa hayır" demek için yan yana gelmeye davet ettiklerini belirten  Temelli  , barış iradesinin savaş isteyenlere karşı güçlü bir şekilde ortaya konulamaması halinde bu felaketin bedelini çocukların , gelecek kuşakların ödeyeceğini öne sürdü.

Engellemelere rağmen barışın sesinin susturulamayacağını ifade eden  Temelli  , "Uluslararası toplum nezdinde hiçbir kabul edilirliği olmayan bu savaş girişiminin ve bu işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz." diye konuştu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =