Şule Çet'in psikolojik durumu hakkında rapor hazırlanacak

Ankara'da plazanın 20'nci katından düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi  Şule  Çet'in (23) psikolojisinin incelenmesi için  Hacettepe  ve Gazi üniversitelerinden bilirkişi heyeti talep edildi.

haber7
0

​Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet , geçen yıl 28 Mayıs ta saat 03.50 de plazanın 20 nci katından düşerek yaşamını yitirdi. Olayla ilgili , Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand (33) ,  Ankara  31 inci Ağır Ceza Mahkemesi nde cinayet , nitelikli cinsel saldırı ve hürriyeti tehdit suçlarından tutuklu yargılanıyor.

DUDAK OKUMA YÖNTEMİYLE ÇÖZÜLECEK

16 Ekim de görülecek duruşma öncesinde , dudak okuma uzmanının olay gecesine ait güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek hazırlayacağı rapor ile Jandarma Kriminal in  Şule  Çet ve ev arkadaşı Lilia Thorine e ait cep telefonları üzerinde yaptığı incelemeye dair raporun tamamlanarak mahkemeye gönderilmesi bekleniyor. Özellikle  Hacettepe  Üniversitesi nden emekli olduktan sonra İstanbul daki bir üniversitede öğretim üyesi olarak çalışmaya başladığı öğrenilen dudak okuma uzmanının hazırlayacağı  rapor  davaya ışık tutacak. Aylar süren arayışın ardından bulunan dudak okuma uzmanı , sanıkların olay gecesi asansör önünde yaptığı konuşmaları güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler üzerinden dudak okuma yöntemiyle çözecek.

PSİKOLOJİK  durumu  İNCELENECEK

Dava dosyasına ayrıca  Şule  Çet in  psikolojik   durumu  ile ilgili uzman görüşlerini içeren bilirkişi raporu da girecek. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =