AFAD duyurdu! 9-11 Ekim'de başlıyor

 AFAD  , Türkiye’de modern  Afet  yönetim sisteminin kurulmasında önemli bir kilometre taşı olan Türkiye  Afet  Müdahale Planı (TAMP) kapsamında , 9 - 11  Ekim  2019 tarihleri arasında  Kahramanmaraş  merkezli ulusal deprem tatbi

haber7
0

26 il ve ulusal düzeyde hizmet gruplarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan tatbikatta , yerel ve ulusal düzeyde hizmet grubu planları , saha ekiplerinin kapasite ve yetenekleri ile  Afet  Yönetim ve Karar Destek Sistemi’nin (AYDES) işlerliği test edilecek.  İçişleri  Bakanı Sayın Süleyman Soylu da tatbikatı yakından takip edecek. 

TATBİKAT , 26 İL SORUMLULARI VE ULUSAL DÜZEY HİZMET GRUPLARININ KATILIMIYLA GERÇEKLEŞECEK

Kahramanmaraş’ta 7.5 büyüklüğündeki bir deprem senaryosu üzerine gerçekleştirilecek tatbikata , 26 il ve ulusal düzey hizmet grupları katılacak. Adıyaman , Gaziantep ,  Kahramanmaraş  ve Malatya depremden en çok etkilenen iller olarak ulusal seviyede; Kilis , Osmaniye ve Şanlıurfa az etkilenen iller olarak il seviyesinde tatbikata katılacak. Bu iller dışındaki 19 il ise , 1. ve 2. derece destek iller ile ulusal seviyede yardım eden iller olarak görev alacaklar. 

YEREL DÜZEY HİZMET GRUPLARI ULUSAL DÜZEY HİZMET GRUPLARI İLE KOORDİNELİ ÇALIŞACAK

Tatbikatın daha verimli yürütülmesi , ulusal ve yerel düzey katılımcılar arasında tam bir uyum sağlanabilmesi için , bahse konu illerdeki yerel düzey hizmet grupları süreç içerisindeki çalışmalarında , ulusal düzey hizmet grupları ile koordineli olarak çalışacak. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =