ABD Türkiye'den özür diledi, Ermeni lobisi rahatsız oldu

Türkiye’nin , ABD’ye Fırat’ın doğusunda geri adım attırması ve skandal Bahçeli tweeti nedeniyle  özür  diletmesi ABD’deki  Ermeni  lobisini  rahatsız  etti.

haber7
0

Ermeni diasporasının soykırım iddiaları için  ABD  senatosu ile sıkı ilişkiler içinde bulunan  ABD   Ermeni  Ulusal Komitesi (ANCA) , ABD’nin ,  Türkiye  karşısında geri adım atan tutumu üzerine  Trump  yönetimine ateş püskürdü. Komite resmi Twitter hesabından  ABD  Gizli Servisi ,  FBI  ve Washington Polis Departmanı’nı etiketleyerek bazı paylaşımlarda bulundu.

 

 

ANCA resmi twitter hesabından ilk olarak  ABD   Ankara  Büyükelçiği’nin "Bahçelisiz siyaset" twitine beğeni özrünü eleştirdi. On binlerce takipçisi bulunan  ANCA  eleştirilerinde; ABD’nin Türkiye’den iki kez özür dilediğine dikkat çekerek ,  ABD  yönetimine "Türkiye 2003’te Irak’a karşı kuzey cephesini engellemekten 2017’de Washington’da Amerikalıları dövmeye kadar en son ne zaman Amerika’dan bir şey için özür diledi" sorularını yöneltti. Komite , güvenli bölge için de kamuoyunu yanıltıcı yorumlarda bulundu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =