Binlerce kişi sıraya girdi! 'Paramızı istiyoruz...'

İflas eden İngiliz tur operatörü Thomas Cook'tan , rezervasyon ücretlerini geri almak için şu ana kadar yaklaşık 40 bin kişinin başvurduğu bildirildi.

haber7
0

İngiliz Sivil Havacılık Otoritesinden (CAA) yapılan açıklamada , müşterilerin rezervasyonlarına ilişkin ödemelerini geri alabilmeleri için kurulan siteye şu ana kadar yaklaşık 40 bin kişinin başvuruda bulunduğu belirtildi.

İngiliz basınında , yoğunluktan dolayı bazı müşterilerin bilgilerini defalarca girmelerine rağmen formlarını elektronik ortamda iletmekte başarılı olamadığı , sistemde gün boyu aksaklıkların yaşandığı bilgisine yer verildi.

CAA nın yaklaşık 360 bin Thomas Cook müşterisine rezervasyonlarına ilişkin geri ödeme yapması bekleniyor.

İLERİYE DÖNÜK GERİ ÖDEME

CAA tarafından geçen hafta yapılan açıklamada , yaklaşık 360 bin kişinin tatil rezervasyonlarının Hava Seyahat Organizatörleri Lisanslaması (ATOL) koruması alında olduğu , bu kapsamda tatilcilerin ileriye dönük tatil rezervasyonlarına yönelik geri ödemenin en kısa zamanda yapılmasının amaçlandığı belirtilmişti.

Açıklamada , yaklaşık 100 bin rezervasyonun banka kartıyla yapıldığı , bu rezervasyonların geri ödemelerinin 14 günde gerçekleşeceği , diğer yollardan yapılan ödemelerin ise daha uzun süreceği bilgisi paylaşılmıştı.

Tatil rezervasyonlarını banka kartları haricinde farklı yollarla yapanların geri ödemelerinin gerçekleşmesi için 7 Ekim de yeni bir online ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =